גירושין

תוכן עניינים

הליך הגירושין:

בכל הליך גירושין נוכחים קושי וכאב, ולא ניתן לחמוק מכך, אני מודעת לעובדה כי הליך הגירושין הינו תהליך מורכב, בין אם הוא קצר ומהיר ובין אם ארוך ולא פשוט.

גירושין בין בני זוג יהודים הם רק בבית הדין הרבני ועל פי ההלכה היהודית הבעל הוא ש"נותן את הגט" לאישה, כך שללא הסכמה לגירושין עם האישה יהיה להוכיח עילת גירושין מבוררת כדי שתוכל לקבל לידה פס"ד מחייב במתן גט.

ככל והבעל מתנגד למתן גט אך בשל הכבדה מיותרת על האישה יכול ובית הדין הרבני ינקוט כנגדו סנקציות.

גירושין בין בני זוג ששניהם מעדה דתית אחרת יתנהלו בבית הדין על פי השתייכותם הדתית (שרעי, דרוזי, נוצרי)

בני זוג שאינם בני אותה הדת, או בני זוג שאחד מהם חסר דת או שייך לעדה דתית בלתי מוכרת יפנו לבית המשפט למשפחה, שיכריע אם הליך הגירושין יתקיים על פי הדין הדתי הרלוונטי או בהליך אזרחי של התרת נישואין.

גירושין של בני זוג בני אותו המין שנישאו בנישואים אזרחים נערכים בבית המשפט לענייני משפחה.

גירושין של יהודים בישראל שהם אזרחי המדינה ותושביה שנישאו בנישואים אזרחיים בחו"ל, חייבת להיות מוגשת לבית הדין הרבני, (אלא אם החוק המקומי במדינה שבה נישאו בני הזוג מאפשר להם להתגרש בה ואז יצטרכו לאשר זאת בפני בית הדין הרבני)

ככל הליך גירושין נפתח בבקשה ליישוב סכסוך עוד בטרם הגשת תביעות האחד כלפי השני, כשאר מטרת החוק לעודד משפחות בסכסוך, ובפרט בהליכי גירושין, לבדוק אפיקים אחרים ליישוב הסכסוך ביניהם, טרם פניה להליך המשפטי.

כחלק מהליך הגירושין עולה הצורך להכריע בנושאים הנלווים לפירוד שיש להם השלכות על העתיד

כגון: היכן ישהו הילדים, להסדיר זמני שהות עם ההורה השני, להכריע בדבר סכום דמי המזונות עבור הקטינים, וכמובן חלוקת הרכוש המשותף.

תפקידו של עורך דין גירושין הוא ללוות אתכם בכל שלבי התהליך, לתמוך ולייעץ ברגעים של קושי, וכמובן – לייצג אתכם בכל שלבי הגירושים.

עורכת הדין אלה נפתלי, מאמינה כי יחד עם מומחים נוספים מתחומים נוספים כגון: מטפלים רגשיים, חוקרים פרטיים, יועצים פיננסים ופנסיונים' נרקמת מעטפת הייצוג המשפטי במדויק ללקוח, לכן תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי כל תיק וכל לקוח יקבל מעטפת שלמה ורלוונטית עבורו במטרה להובילו ליעדים הרצויים מבחינתו.

עוה"ד אלה נפתלי מייצגת ומופיעה בכל בתי המשפט למשפחה בארץ וכן, בכל בתי הדין הרבניים לרבות בבית הדין הרבני הגדול. 

גירושין בין בני זוג - עורכת דין לענייני משפחה אלה נפתלי מזרחי

משמורת וזמני שהות:

תביעת משמורת הינה תביעה לקביעת הבית המרכזי בו ישהה הקטין.

חשוב לחדד כי אין כל קשר בין המשמורת לבין החובות והזכויות של ההורה כלפי הקטין הנובעת מעצם היות הורה אפוטרופוס על הקטין.

להרחבה על משמורת זמני שהות ואפוטרופסות לחץ כאן

מזונות:

אחד מהנושאים המרכזיים בהם עוסקים דיני המשפחה והגירושין הוא נושא המזונות.

תביעת מזונות היא תביעה כספית לכל דבר ועניין ולכן יש להוכיח את הנטען בה לרבות הכנסות הצדדים, ומהם הצרכים הבסיסיים שמבוקש לקבל עבורם דמי מזונות.

בהליך הגירושין קיימים מספר סוגי מזונות:

חלוקת רכוש:

במהלך חיי הנישואין נצברים נכסים, רכוש  וזכויות שונות ועם הפירוד יש לחלק את הרכוש שנצבר בחיים המשותפים ולכן הוא אחד הנושאים הרגישים והמורכבים בגירושין, אשר משפיע רבות על המשך חייהם של כל אחד מבני הזוג  לאחר הגירושין ולכן, ישנה חשיבות רבה לקבלת ייצוג משפטי בהליך הגירושין כולו, לרבות בסוגיה זו.

להרחבה על חלוקת הרכוש וכיצד מתבצעת החלוקה? לחצו כאן

כתובה:

"תביעת כתובה" היא ניהול הליך משפטי לכל דבר ועניין הנמצאת בסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני, וכאמור לעיל, מאחר והכתובה הוא מסמך משפטי מחייב חשוב להתייעץ עם עורך דין מנוסה שיודע את ההיבטים ההלכתיים ובעל ניסיון בייצוג בבית הדין הרבני.

להרחבה – לחץ כאן.

 

 

ליצירת קשר וייעוץ אישי:

פוסטים אחרונים

לתיאום פגישה צרו קשר עכשיו:

דילוג לתוכן